Konwertery

Konwertery

Nasza oferta dotyczy również szerokiej gamy konwerterów satelitarnych, niezbędnych do kompletnego zestawu anteny satelitarnej.

Wybór typu i producenta to najistotniejszy zaraz po antenie ważny element całości. Konwertery można sklasyfikować  na kilka typów i podtypów. Najpopularniejszy konwerter to „Single” czyli pojedynczy, potem „Twin”- podwójny, „Quad”- poczwórny i „Octo” – ośmiokrotny. Każdy z nich posiada odpowiednią ilość podłączeń zależną od potrzeb. Ilość podłączeń to jedna z cech konwertera, są jeszcze inne które wpływają na jego jakość i skuteczność, charakteryzują się małymi szumami fazowymi – najważniejszy parametr dla HDTV/ DVB-S2, wysokim wzmocnieniem, małym poborem prądu. Parametry te mają bardzo istotny wpływ na jakość i siłę sygnału, tak więc wybór konwertera powinien być poparty wiedzą i doświadczeniem instalatora. Często w sklepach które mają taki osprzęt „przy okazji” sprzedawca oferuje chińskie perfidnie podrobione urządzenia które swoją jakością i parametrami nie nadają się do zastosowania w instalacjach satelitarnych. Podstawowe objawy takiego konwertera to brak lub pixeloza na wybranych kanałach, łatwość uszkodzenia w przypadku przepięć.

W naszym samochodzie serwisowym posiadamy wszystkie typy i podtypy konwerterów satelitarnych renomowanych producentów które gwarantują poprawną i stabilną pracę w każdych warunkach pogodowych. Nasza wiedza oraz długoletnie doświadczenie uplasowała takich producentów jak Inverto, Triax, Opicum czy Televes na pierwszym miejscu. Do serwisu czy montażu wykorzystujemy konwertery właśnie tych producentów.

Sprzęt i akcesoria proponowane przez nas posiadają 24 miesięczną gwarancje producenta.

Dodatkowo udzielamy 12 miesięcznej gwarancji na montaż, serwis anten satelitarnych i naziemnych oraz na wszelkie oferowane przez nas usługi.