Multiroom

Telewizja w kilku pokojach – Multiroom NC+

Jeśli planujesz usługę Multiroom skontaktuj się z nami, wykonamy profesjonalnie instalację antenową oraz LAN do usługi Multiroom

Potrzebne materiały takie jak router, adaptery wifi, kabel skrętka itp. posiadamy w naszym samochodzie serwisowym. Nie musisz się martwić że czegoś nie kupiłeś/aś, wszystko mamy w bagażniku naszego samochodu.

Usługa Multiroom umożliwia niezależny odbiór różnych kanałów telewizyjnych nawet na
6 telewizorach z jednej anteny satelitarnej.

W usłudze Multiroom, każdy telewizor będzie podłączony do niezależnego dekodera.

Aby skorzystać z usługi Multiroom należy wykonać podłączenie każdego dekodera
cyfrowego do anteny satelitarnej. W tym celu stosuje się konwertery 2,4 lub 8 wyjściowe
oraz anteny satelitarne o średnicy nie mniejszej niż 80 cm. (Antena 80cm to gwarancja niezakłóconego odbioru).

W przypadku usługi Multiroom w nc+  należy dodatkowo połączyć każdy dekoder przewodem ethernetowym (skrętka LAN). W przypadku dwóch dekoderów podłączamy:

Jeden do drugiego

W przypadku trzech i więcej łączymy je wszystkie w jednym miejscu np. routerze lub swichu

W przypadku braku możliwości prowadzenia przewodu ethernetowego (skrętki LAN) z różnych powodów można wykonać bezprzewodową sieć LAN za pomocą adapterów Wi-Fi

Posiadamy w naszej ofercie routery i adaptery Wi-Fi umożliwiające konfiguracje usługi Internetu oraz multiroom nc+ bez konieczności łączenie dekoderów kablem LAN

Telewizja w kilku pokojach – Multiroom POLSAT CYFROWY

Możesz Cieszyć  się tym samym pakietem kanałów nawet na 4 telewizorach. I każdy w rodzinie ogląda to, na co akurat ma ochotę!

Usługa Multiroom Polsat Cyfrowy umożliwia niezależny odbiór różnych kanałów telewizyjnych nawet na 4 telewizorach z jednej anteny satelitarnej.

W usłudze Multiroom, każdy telewizor będzie podłączony do niezależnego dekodera.

Aby skorzystać z usługi Multiroom należy wykonać podłączenie każdego dekodera cyfrowego do anteny satelitarnej. W tym celu stosuje się konwertery 2,4 lub 8 wyjściowe oraz anteny satelitarne o średnicy nie mniejszej niż 80 cm. (Antena 80cm to gwarancja niezakłóconego odbioru).

W multiroom Polsatu Cyfrowego potrzebna jest okresowa aktywacja Usługi która polega na okresowej aktywacji za pomocą karty z dekodera podstawowego. Aby dokonać aktywacji, należy:

a. wyjąć kartę z dekodera podstawowego, 
b. wyjąć kartę z dekodera dodatkowego, 
c. włożyć kartę z dekodera podstawowego do dekodera dodatkowego i poczekać, aż dekoder dodatkowy potwierdzi odblokowanie sygnału 
d. włożyć odpowiednią kartę do dekodera dodatkowego oraz do dekodera podstawowego.

Każdy dekoder dodatkowy wymaga indywidualnej aktywacji. 

Użytkownik za pomocą komunikatu na ekranie odbiornika telewizyjnego jest informowany o terminie kolejnej aktywacji dekodera dodatkowego. W przypadku niedokonania aktywacji, dostęp do programów na dekoderach dodatkowych zostanie zablokowany. Czas następnej aktywacji dekoderów dodatkowych jest zmienny i zarządzany automatycznie przez system Cyfrowego Polsatu.